Ekranı kapanınca geri gelmeyen telefon

excellenthuman

New member
Merhaba, kolay gelsin. Mi A2 Lite telefonum var. Daha önce ekranı kapandı ve açılmadı. Telefon plajda uzun süre güneşe maruz kalmıştı. Uzun uğraşlar, deneme yanılma yoluyla tuşlara falan basarken 2 gün sonra açıldı. Fakat, ekran kapanınca geri gelmiyordu. Mesela telefonla konuşurken ekran kapanıyor ama telefon çalışıyor. Siz ekran gelmediği için karşı taraf görüşmeyi sonlandırıyor. Birde flaş lambası yanmıyor. Yakmak istediğimde parlayıp sönüyor o kadar. Daha sonra kendi kendine ekran kapansada açılmayada başladı. Fakat zaman zaman ekran uyanırken kilit ekranında donup kalıyordu. Bazende donmuyordu. Oyunlarda ve kamerasında sorun yaşatmıyordu. Derken 4 ay sonra telefon gene kapandı. Arabada bluetootha bağlanırken mavi ekran falan geldi gitti derken tamamen kapandı. Bir daha açılmadı.

Telefon kapalı olsada bildirim ışığı değişik şekillerde yanıp sönüyor. Mesela şuan şarj ediyorum bildirim ışığı yanıyor. Dokunmatik ekrana ışıkta geliyor. Ekrana gelen ışık, hani lcd ekran amoled gibi tamamen sönmezde en kısıkta siyah olur ya, o şekilde.

Şimdi bu telefona o kadar önem vermemin tek sebebi içindeki video ve fotoğraflar. Bi ara bilgisayarım telefonu MTP olarak görüyordu ama o da gitti. Normalde telefonda tuş kilidi yok ama ilk açılışta sanırım her android telefon şifre girmemizi istediği için ve ekranda gelmediği için maalesef şifrede giremiyorum. Bir tamirciye götürdüğümde onlarda hiç bir şekilde görüntü alamadıklarını söylediler. Hatta ekran taktık falan dediler. Şimdi, benim derdim bu telefondan verileri kurtarmak. Muhtemelen batarya kaynaklı veya o tesisatta sorun olsa gerek. İlk bu hatayı yaşadığımda sahildeydik, gölgede olsada çok ısınmıştı. Problemi verileri silmeden nasıl aşabilirim?

Alternatifler denenerek açılması için batarya ekran vb yapılır ama siz onu zaten telefoncuya vermişsiniz. Ne yaptı bilemezsiniz. Belki açılsın diye yeniden rom yüklemeye çalıştı ve herşeyi sildi. Şuan bu işi yapacak facebook üzerinden bulamabilceğiniz enes budak yada erdil diye arkadaşlar var onlara ulaşıp bir sorun ancak onlar birşey yapabilir diye düşünüyorum.