Xiaomi ADB / Fastboot Kolay Kullanım Araçları

Desteklenen platformlar: Windows / Mac / Linux Modüller
 • Uninstaller – İsteğe bağlı fabrika uygulamalarını ve servislerini kaldırır.
 • Camera2 – Camera2 ve EIS’yi etkinleştirir. (TWRP gerekli).
 • File Explorer – Cihazla bilgisayar arasında dosya aktarmaya yarar.
 • Screen density – DPI değerini geçersiz kılarak ekran yoğunluğunu azaltır.
 • Device properties – Cihazınızla ilgili tonlarca istatistik ve bilgi edinin.
 • Wiper – Önbelleği siler veya fabrika ayarlarına sıfırlar.
 • OEM Unlocker & Locker – Bootloader kilitleme veya kilidini açma (Kilit açma, yalnızca Android One aygıtları tarafından desteklenir.)
 • ROM Downloader – En son MIUI Fastboot ROM’ları linkleri mevcuttur.
 • Rebooter – ADB / Fastboot kullanarak gelişmiş yeniden başlatma seçenekleri sunar.
 
İndirme Linki : Tıkla İndir Uyarı: Programı kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır. Uninstaller’da listelenmeyen uygulamaları varsayılan olarak kaldırmak, cihazınızı kilitleyebilir. Yükleme: Cihaza ADB modunda bağlama 1. Cihazınız daki geliştirici seçeneklerini etkinleştirin.
 • MIUI : Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için Ayarlar> Cihaz hakkında öğesine gidin ve ‘MIUI versiyonu’ için beş kez dokunun.
 • Android One: Ayarlar> Sistem> Cihaz hakkında’ya gidin ve geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için beş kez ‘Oluşturma numarası’na dokunun.
2. Cihazınız da USB hata ayıklamasını etkinleştirin.
 • MIUI: Ayarlar> Ek ayarlar> Geliştirici seçenekleri bölümüne gidin ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin (Güvenlik ayarları).
 • Android One: Ayarlar> Sistem> Geliştirici seçeneklerine gidin ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin.
3. Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve uygulamayı başlatın. Cihaz, izin vermeniz gereken yetkilendirme isteyecek. 4. Uygulamanın cihazınızı algılamasını bekleyin.Cihaz bilgisi sol üst kısımda görünmelidir. Cihaza Fastboot modunda bağlama 1. Fastboot açılış ekranı görüntülenene kadar güç ve ses kısmaya aynı anda basılı tutarak cihazınızı Fastboot moduna getirin. 2. Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve uygulamayı başlatın. 3. Uygulamanın cihazınızı algılamasını bekleyin. Cihaz bilgisi sol üst kısımda görünmelidir. Sıkça sorulan Sorular Uygulama açılmıyor, yüklemem gereken bir şey var mı? Evet, çalışması için Java Runtime’a ihtiyacınız var. Java’yı yükleyebilirsiniz. buradan Uygulama açık ve USB hata ayıklama etkin olsa bile cihazımı algılamıyor. Sorun ne olabilir? Windows büyük olasılıkla cihazınızı ADB modunda tanımıyor. ADB sürücülerini buradan yükleyin, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Hangi uygulamaları kaldırmak güvenlidir? Listedeki tüm uygulamaları kaldırmak güvenlidir. Bazı özellikleri kaybedeceksiniz, ancak telefon çalışmaya devam edecektir. Galeri gibi bazı uygulamalar listede yer almıyor çünkü kaldırılmaları telefonunuzda sorun çıkarabilir. Kaldırılan sistem uygulamaları OTA güncellemelerini etkiler mi? Hayır, ota güncellemelerini cihazınızda veri kaybı olmadan kurmakta özgürsünüz. Kaldırılan sistem uygulamalarını nasıl yeniden kurarım? Uygulamaları kaldırırken, data yı sildiği için cihazı yeniden kurmanız ve fabrika ayarlarına sıfırlamanız (silmeniz ) gerekir. Uygulamaya neden Xiaomi ADB / Fastboot Araçları denir. Bu sadece Xiaomi cihazlarıyla çalıştığı anlamına mı geliyor? ADB ve Fastboot, Android cihazlar için evrensel arabirimlerdir, ancak uygulamada kullanılan bazı algoritmalar ve yöntemler Xiaomi cihazlarına özgüdür, yani evet.
Bizi Paylaşın

Bir yorum bırakın