Everything you need

Xiaomi Destek Hattımız


İçindekiler

Mi Flash Tools

Mi Flash, Xiaomi telefonları için bir yazılım kurulum aracıdır. Mi Flash Tools ile kurulum gerçekleştirebilmek için, bootloader kilidinin açık yada telefonunuzun EDL modunun etkinleştirilmesi gerekir. Makalede daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.


TeamWin – TWRP

TWRP, Android telefonlar için geliştiriciler tarafından geliştirilmiş olan harici bir recovery uygulamasıdır. Bu recovery ile telefonlarınıza Custom rom yükleyebilir, Root yetkisi, yedekleme , sıfırlama gibi bir çok özelliği kullanabilirsiniz.


Mi Unlock Tool

http://en.miui.com/unlock/ adresinden yapılan bootloader kilidi kaldırma başvurusu onaylanan kullanıcıların cihazlarında yer alan bootloader kilitlerini kaldırabilmeleri için bilgisayara kurulması gerekli olan araç. Detaylı kullanım bilgilerini yazı içerisinde bulabilirsiniz.


Fastboot Rom Dosyaları

Mi Flash Tool aracı ile cihazlara yüklenebilen *.tgz uzantılı ROM dosyalarıdır. Bu yazılımlar Xiaomi firması tarafından yapılan orijinal yazılımlardır ve cihazınızda yaşayabileceğiniz pek çok sorunun çözümü bu yazılımları yüklemektir.


SP Flash Tool

SP Flash Tool Mediatek işlemci kullanan cihazlara ait işlemleri yapabileceğiniz oldukça kolay kullanımlı ve cihazınızda karşılaşabileceğiniz hemen her sorunu çözebilen son derece faydalı bir araçtır.

Sürücüler

Cihazınızın bilgisayarınıza doğu bir şekilde tanıtılamaması durumunda Xiaomi cihaz sürücülerini el ile yüklemeniz gerekebilir. Windows 8/10 kullanıcılarının bu sürücüleri yüklemden önce sürücü imza denetimini devre dışı bırakmaları gerekmektedir.

ADB

Android Debug Bridge (ADB) android için uygulama geliştirenlerin kullandığı bir komut kütüphanesidir. Bu komutlar ile cihazınıza uygulama yükleme kaldırma gibi işlemler yapabilirsiniz. Detaylı kullanım bilgilerine ve sık kullanılan ADB komutlarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Önemli Araçlar

Cihazınızda yaşadığınız sorunu çözmenize yardımcı olabilecek, her android kullanıcısının arşivinde bulunması gerekli diğer araçlar.

Bizi Paylaşın